Supermama.lt svetainėje galite rasti daugybę naudingos informacijos apie nėštumą. Šiame straipsnyje aptarsime, kas vyksta 7 nėštumo savaitę, kaip vystosi vaisius ir kokių pokyčių galite tikėtis.
Šią savaitę vaisiaus kūne pradeda vykti svarbūs pokyčiai. Formuojasi virškinimo traktas, ir jau galima pastebėti pirmuosius jo bruožus, įskaitant išangę. Uodegos kontūrai vis dar matomi, tačiau jie išnyks maždaug 10–11 savaitę. „Aš mažutis, bet augu greitai. Mano rankos ir kojos vystosi, nors piršteliai dar nesusiformavę“, – sako vaisius.
Smegenys taip pat sparčiai auga, o akių lęšiai, nosies šnervės, žarnos, kasa ir bronchai pradeda formuotis. Šiuo laikotarpiu jau formuojasi genitalijos, nors lyties dar negalima nustatyti. Be to, šią savaitę pradeda ryškėti vaisiaus veido bruožai.
Šiuo metu vaisius nuo viršugalvio iki sėdmenų siekia apie 5-13 mm ilgį, o svoris – maždaug 0,8 g. Vaisiaus vystymasis vyksta sparčiai, ir jūs galite jausti šiuos pokyčius.
Būsimos mamos vis dar gali jausti ankstyvuosius nėštumo požymius. Tai apima nuovargį, pykinimą ir galvos skausmus. „Mano išvaizda keičiasi taip greitai, kad nebespėju prie jos priprasti“, – sako daugelis mamų.
Šiuo laikotarpiu svarbu rūpintis savimi. Jei jaučiate nuovargį, leiskite sau pailsėti. Taip pat nepamirškite, kad nors lytinių santykių tema gali pasirodyti sudėtinga, tai vis dar yra natūralus ir būtinas dalykas, jei nėra jokių nėštumo komplikacijų.
Jei namuose turite katę, tėtis turėtų pasirūpinti, kad katytės tualeto dėžutė būtų švari. Katės išmatose gali būti parazitų, kurie kelia pavojų nėštumui. Be to, svarbu kalbėti apie jausmus ir norus, kad nenukentėtų jūsų santykiai. Dauguma moterų pajunta lytinio potraukio padidėjimą artėjant II nėštumo trimestrui, todėl svarbu išlikti atviriems vienas kitam.
Nėštumo metu jūsų kūne vyksta daugybė pokyčių. Gimdos sienelės storėja ir suminkštėja, o gimdos kaklelio gleivės sutirštėja, sudarydamos kamštį, kuris uždaro kaklelį. Tai leidžia izoliuoti gimdą nuo išorinio pasaulio iki gimdymo momento.
Jei jaučiate nepatogumų ar skausmą, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju. Jūsų gydytojas gali atlikti ginekologinį tyrimą ir įvertinti, ar viskas vyksta normaliai. Dauguma moterų šiuo laikotarpiu patiria emocinius pokyčius, todėl svarbu kalbėtis su partneriu apie tai, kaip jaučiatės ir kokie pokyčiai vyksta jūsų kūne.
Forume Supermama.lt galite dalintis savo patirtimi, užduoti klausimus ir gauti patarimų iš kitų mamų. Čia rasite temų apie nėštumą, gimdymą ir motinystę, kurios padės jums geriau suprasti, kas vyksta šiuo laikotarpiu.
7 nėštumo savaitė yra laikotarpis, kai vyksta svarbūs pokyčiai tiek vaisiaus, tiek būsimos mamos organizme. Rūpinkitės savimi ir pasidalinkite savo patirtimi su kitomis mamomis. Nepamirškite, kad šiuo laikotarpiu svarbiausia yra jūsų ir jūsų mažylio sveikata.
Daugiau informacijos apie nėštumą ir vaisiaus vystymąsi rasite Supermama.lt svetainėje.