Nervinių šaknelių blokada: efektyvus sprendimas nugaros skausmams

Daugelis žmonių, tiek vyresnio amžiaus, tiek jaunų, yra susidūrę su nugaros ar juosmens skausmais. Mažas fizinis aktyvumas ir sėdimas gyvenimo būdas lemia, kad nugaros skausmai tampa vis dažnesni. Jauni žmonės dažnai patiria skausmus dėl netinkamos laikysenos, ypač dirbdami prie stalo ar kompiuterio, o vidutiniame ir vyresniame amžiuje šie skausmai gali būti susiję su degeneracinėmis ligomis.

Nugaros skausmas gali atsirasti dėl nervinių šaknelių suspaudimo stuburo kanale arba jo angoje. Šią būklę gali sukelti kelios priežastys, pavyzdžiui, stuburo išvarža, reumatoidinis artritas ar juosmeninės stuburo dalies osteoartritas. Retesniais atvejais šią problemą gali sukelti epiduriniai abcesai, navikai ar meningiomos.

Kodėl svarbu ieškoti pagalbos?

Kai kuriems pacientams, siekiant palengvinti nervinių šaknelių suspaudimą, pakanka medikamentinio gydymo, tačiau neretai didesnį efektą suteikia nervinių šaknelių blokada.

Kas yra nervinių šaknelių blokada?

Nervinių šaknelių blokada – tai procedūra, kurios metu nuskausminamieji ir priešuždegiminiu poveikiu pasižymintys vaistai suleidžiami į arba šalia nervinės šaknelės naudojant mobilų rentgeno aparatą su C lanku.

Šią procedūrą atlieka skausmo gydytojas, specializuojantis invazinio skausmo gydyme. Blokados paskyrimas vyksta tik po išsamaus paciento įvertinimo, įskaitant ligos istorijos ir tyrimų, tokių kaip stuburo kompiuterinė tomografija ar magnetinis rezonansas, analizę.

Kaip atliekama nervinių šaknelių blokada?

Procedūra atliekama steriliomis sąlygomis, naudojant mobilų rentgeno aparatą. Gydytojas suleidžia parinktus vaistus, o po to oda nuvaloma ir uždedamas tvarstis. Tvarstis gali būti nusiimtas po 12-24 valandų.

Po procedūros rekomenduojama 1-2 valandų poilsis, o vairuoti nėra rekomenduojama, todėl patariama atvykti su lydinčiu asmeniu.

Ar nervinių šaknelių blokada skausminga?

Pacientai skirtingai reaguoja į procedūrą; kai kurie gali jausti deginimą ar skausmą dūrio vietoje. Tačiau šie pojūčiai paprastai sumažėja suleidus vietinius anestetikus. Vaistai dažniausiai pradeda veikti per 1-3 dienas, tačiau gali pasireikšti ir laikinas skausmo paūmėjimas.

Profilaktika po nervinių šaknelių blokados

Psichosomatiniai sutrikimai dažnai pasireiškia skausmu, todėl nepatariama skausmo malšinti vien tik vaistais. Judėjimas ir fizinis aktyvumas yra būtini. Skatinkite pozityvų požiūrį į kasdienybę, išbandykite įvairius būdus, padedančius atsipalaiduoti ir įveikti stresą.

Kada reikėtų kreiptis į skausmo gydytoją?

Jei jaučiate skausmą, kuris trukdo Jūsų kasdieniam gyvenimui, būtina kreiptis į gydytoją. Laiku kreipiantis, galima sėkmingai gydyti stuburo ligas, todėl svarbu neignoruoti simptomų.

Alternatyvos skausmo blokadoms

Kineziterapija yra puiki alternatyva skausmo blokadoms. Pasak gydytojų, ypač jauniems pacientams, pirmiausia vertėtų pasikonsultuoti su kineziterapeutu ir dirbti su savo kūnu, stiprinant raumenis ir gerinant laikyseną.

Susisiekite su specialistais

Jei jaučiate skausmą ir siekiate sugrąžinti aktyvų, sveiką gyvenimą, rekomenduojame kreiptis į kliniką, kur specialistai padės Jums pamiršti skausmą!

Daugiau informacijos apie skausmo gydymą rasite mūsų svetainėje.

Nekilnojamojo turto vertinimo paslaugos: svarba ir kaina


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *